2420/50
Engelsk bakkebord med bakke af metal, dekoreret med bemalet motiv i form af sydlandsk landskab med hyrder, opsat på senere foldbart stel af bemalet træ. 19. årh. H. 60. B. 48. L. 68.
Brugsslitage. Ridser, mærker og krakeleringer.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
833786 | ||
808896 |