2420/​607

Gerhard Henning (f. Stockholm 1880, d. Hellerup 1967)

Dansende par, 1915. Sign. monogram, Expl. 4. Mørkpatineret bronze. H. 11.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Almindelig patina.

Bemærkninger

Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Solgt

Hammerslag

5.500 DKK

22 bud

Tidspunkt Byder Bud
148159 (Autobud) 5.500 DKK
982619 5.000 DKK
148159 (Autobud) 4.800 DKK
982619 4.600 DKK
148159 (Autobud) 4.400 DKK
982619 4.200 DKK
148159 (Autobud) 4.000 DKK
982619 3.800 DKK
148159 3.600 DKK
982619 (Autobud) 3.400 DKK
148159 3.400 DKK
982619 (Autobud) 3.200 DKK
837236 3.000 DKK
982619 (Autobud) 2.900 DKK
512261 2.800 DKK
982619 2.700 DKK
512261 (Autobud) 2.600 DKK
982619 2.500 DKK
512261 (Autobud) 2.300 DKK
982619 2.200 DKK
512261 2.100 DKK
148159 2.000 DKK