2419/566
Skandinavisk design
Standerlampe medf stel af messing, fod af sortlakeret kobber, asymmetriske skærme beklædt med farvet stof. 1950'erne. H. 152.
Brugsslitage. Ridser, mærker og mindre afskalninger på fod. Manglende skrue på stamme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |