2419/211
Fem kinesiske mandarin knopper samt løsdele til to, forgyldt metal, heraf to af glas den ene med koralrød overfang. Qing 19/20. årh. H. 4,5–8 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
31 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||