2419/133
Ubekendt maler, 18. årh.
Demeter med neg og le. En allegori over høsten. Usigneret. Olie på lærred. 61×53.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2051, 2020 nr. 9025.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
24 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||