2419/​3

Et par danske barok stager af sølv, balusterformet stamme med knapper, på fire-sidet, hvælvet og profileret fodstykke. Mester Jacob von Holten, København 1727. Vægt 570 g. H. 17 cm. (2)

Mindre aldersslitage, inklusive enkelte ridser og mærker samt én base vipper én millimeter og én base vipper to millimeter.

Vur­dering

20.000 DKK

Solgt

Hammerslag

14.500 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
14.500 DKK
14.000 DKK