2420/​746

Ansgar Elde (f. 1933, d. Savona 2000, svensk/italiensk kunstner)

To relieffer. Én sign. Elde - 92, den anden utydeligt sign. og dateret. Delvist dekoreret og glaseret lertøj monteret på træ. Dia. 12,5 og 11. (2)

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Original stand. Stødmærker/afskalninger på træ på største relief. Enkelte brændingsrevner.

Bemærkninger

Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt