2420/​66

Simon Kristoffersen (f. Nuuk 1933, d. sst. 1990)

Figurgruppe af udskåret fedtsten i form af fanger med en sæl. Sign. Simon Kr. H. 23.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Nogle overfladeridser og -mærker.

Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.200 DKK

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
906830 (Autobud) 3.200 DKK
66164 3.000 DKK
906830 (Autobud) 2.700 DKK
66164 2.600 DKK
906830 2.100 DKK
839119 2.000 DKK