2419/526
Andy Warhol (f. Pennsylvania 1928, d. New York 1987)
“Interview Magazin”, 1977. Sign. Andy Warhol. Magasin i farver. Bladstørrelse 39×29.
Proveniens: Bengtsson Fine Art & Signature, Sverige.
Papiret er gulnet. Misfarvninger. Enkelte fugtpletter.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |